TYDZIEŃ UNIWERSÓW

Ze wszystkich newsów ze świata filmowego niezwykle ciężko jest wyłowić coś ciekawego, niepowiązanego z jakimś kinowym uniwersum. Kiedyś było łatwiej, bo tylko MARVEL tworzył swoje ekranowe uniwersum, przy pozostałych filmach mówiło się co najwyżej o seriach. Teraz każde ważne studio ma co najmniej jedno wielkie uniwersum, albo zaczyna takie tworzyć. Więc się poddałem – w tym tygodniu WYŁĄCZNIE o uniwersach.


24 października: SONY – uniwersum MARVEL 2.0 (albo jakoś tak).

SONY zdecydowało, że stworzy uniwersum oparte o postacie MARVELA, do których praw filmowych nie ma Disney. Właśnie zaczęły się zdjęcia do pierwszego filmu z tego świata z Tomem Hardym w roli tytułowej – Venom. Czarny charakter, będący przeciwnikiem Spider-Mana. Oczywiście, Spider-Man jest już częścią MCU, więc w filmie SONY go nie zobaczymy. „Elektryzującym” newsem z tego dnia jest „szokująca” informacja, że strój Venoma będzie na Tomie Hardym wygenerowany komputerowo. Poniżej kilka pomysłów na jeszcze nie zagospodarowanych bohaterów MARVELA i DC – szczególnie polecam Sony zrobienie filmu o Dannym The Street – Człowieku Ulicy. 🙂

Top 10 najdziwniejszych superbohaterów z Marvela i DC.


25 października: 20th Century Fox – uniwersum X-Men

Tak naprawdę z całego uniwersum do tej pory udały się 20th Century Fox 3 rzeczy – stworzenie z Hugh Jackmana odpowiednika Wolverina w wyobraźni co najmniej jednego pokolenia widzów; pozwolenie Ryanowi Reynoldsowi na odegranie roli Deadpoola i stworzenie filmu wedle jego pomysłu; stworzenie filmu Logan.

A parę dni temu gruchnęła wiadomość, że korzystając z sukcesu tego ostatniego, studio planuje spin-off dotyczący historii X-23, czyli genetycznego dziecka Wolverine’a z pożegnalnego filmu Hugh Jackmana w swojej najbardziej rozpoznawalnej roli. Roboczy tytuł projektu – Laura.


26 października: Warner Bros – uniwersum DCEU.

Chyba kończy się zamieszanie z produkcją The Batman. Gdy za cały projekt odpowiedzialny był Ben Affleck (reżyseria, scenariusz, główna rola, efekty specjalne, zaopatrzenie, drinki, sprzątanie), głównym wrogiem Gacka miał być Deathstroke odgrywany przez Joe Manganiello, sam Affleck wrzucił nawet na twittera krótki filmik potwierdzający tę informację (poniżej). Ale Ben zrezygnował z bycia PanemOdWszystkiego i pozostanie wyłącznie Brucem Waynem i Batmanem. Reżyserię przejął Matt Reeves i scenariusz wyrzucił do kosza. Ale co zrobić z Deathstrokiem i Manganiello, którzy już zostali zapowiedzeni i bardzo ciepło przez fanów przyjęci? Z ratunkiem przyszedł Gareth Evans (wcześniej bezskutecznie namawiany przez studio do wyreżyserowania Justice League Dark), który przedstawił pomysł na solowy film o Deathstroke’u z Joe Manganiello w roli głównej. I to jest przewaga DC nad Marvelem – nie boją się kręcić filmów o superzłoczyńcach – ale w końcu to uniwersum jest o wiele mroczniejsze.


27 października: Universal – szybkie i wściekłe uniwersum.

Seria 8 filmów zmienia się w uniwersum. Oprócz będącej w fazie zapowiedzi części 9, w planach, i to już na 2018 rok, jest spin-off opowiadający o bohaterach granych przez Dwayne’a Johnsona i Jasona Stathama. A co do 9 części, to reżyserowania podjął się Justin Lin, który wcześniej reżyserował już filmy z tej serii.

I tyle o tym, bo Szybkich i Wściekłych nie lubię.


28 października: Warner Bros – ‚może zabójcze’ uniwersum.

4 filmy i 2 serie serialu. Oto dotychczasowe ‚uniwersum’ wokół filmów z serii Zabójcza Broń. Mel Gibson, Danny Glover (odtwórcy głównych ról) oraz Richard Donner (reżyser 4 części) namawiają Warner Bros na nakręcenie części 5 – Zabójcza Broń 5. Jakoś zawsze lubiłem te filmy, więc mam nadzieję, że studio zgodzi się na sfinansowanie projektu.

leathal_weapon


29 października: MGM – James Bond.

Wiadomo już, że w Bondzie 25 w główną rolę ponownie wcieli się Daniel Craig. Konsternację fanów wywołał jednak Christopher Waltz, który w SPECTRE zagrał główny zły charakter – Blofelda. Otóż aktor powiedział, że nie jest pewny, czy pojawi się w nowym filmie o Agencie Jej Królewskiej Mości. I właściwie to tyle, nic więcej w ramach tego newsa nie powiedziano.


30 października: Disney i sukcesy MCU.

Thor: Ragnarok w piorunującym stylu wbił się na szczyty światowego box office’u, przy okazji bijąc dokonania wcześniejszych filmów z uniwersum. Premiera odbyła się już prawie na całym świecie – chociaż główny rynek, USA, dopiero od najbliższego piątku będzie ‚zaatakowany’ przez Thora i spółkę. W zeszły weekend film zgarnął 107,6 mln $, co jest wynikiem o 4% lepszym od Strażników Galaktyki Vol. 2 oraz o 22% lepszym od Doktora Strange’a. Oba filmy zarobiły poza granicami USA około 450 mln $, a więc Thor jest na jak najlepszej drodze do tego wyniku, a nawet pobicia go i pokuszenia się o 500 mln $. Jak widać, filmy z MCU to kura znosząca złote jajka dla Disneya – dzięki wynikowi Thor: Ragnarok wytwórnia może pochwalić się piątym rokiem z rzędu z przychodami powyżej 4 MILIARDÓW $ – a przecież przed nami jeszcze Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi, a sam Thor też dopiero się rozkręca, i spokojnie zarobi jeszcze na świecie i w USA jakieś 600 mln $ – dlatego Disney, według mnie, na luzie pobije 5 mld $ przychodów w tym roku.


Jak widzicie, newsów o uniwersach i superbohaterach jest mnóstwo, bo jest na to popyt. I bardzo często są to informacje niepotwierdzone i szczątkowe. Ale, gdy spojrzymy na takie newsy z perspektywy czasu, możemy wydedukować trochę więcej informacji o danej produkcji.

Tomas

1 thought on “TYDZIEŃ UNIWERSÓW

Dodaj komentarz