DO NOT TOUCH

Ranking Filmwebu nie może kłamać. Jeden z dwóch filmów w pierwszej dziesiątce rankingu, które zostały zrealizowane w XXI wieku. Ustępuje wyłącznie genialnym Skazanym na Shawshank. Najlepszy film, jaki do tej pory tu recenzowałem.


Intouchables (2011) – Kilka lat temu zaprosiłem moją mamę na obiad do restauracji w jednym z dużych warszawskich centrów handlowych. Nie mieliśmy werwy do zakupów, więc postanowiliśmy iść do kina. Nic ciekawego nie grano – zdecydowaliśmy się na Nietykalnych wyłącznie ze względu na pasującą godzinę seansu.

SZTUKAKiedyś, gdy słyszałem o francuskim kinie, myślałem – albo romansidło, albo melodramat, albo kiepska komedia. Nienawidzę francuskich romansideł, wszystkie identyczne. Każdy francuski melodramat to nic innego jak romansidło z nieszczęśliwym zakończeniem, a kiepskie komedie są z założenia kiepskie. Wiecie, co zrobiłem wtedy po wyjściu z kina? Powiedziałem mamie, że to nie był francuski film i zacząłem sprawdzać. Aktorzy? Francuzi. Reżyserzy? Francuzi. Pierwowzór? Prawdziwa historia z Francji. Dla mnie Francja i Francuzi są powolni, nijacy, a ja lubię ludzi „jakichś”.AKTORZY

Nie będę Wam zdradzał ani grama z fabuły, a jeżeli jeszcze nie oglądaliście tego filmu, to nigdzie nie czytajcie żadnej recenzji, która ją zdradza. Nie niszczcie sobie wrażenia. Kilka kwestii, które powinny Was zachęcić do obejrzenia:

1. Omar Sy i Francois Cluzet – dwóch aktorów, fantastycznych, pasują idealnie do odgrywanych ról.

2. Ekranizacja prawdziwej historii – życie pisze najlepsze scenariusze.

3. Dla anty-fanów kina francuskiego, takich jak ja kiedyś – to nie jest francuski film, choć stworzony przez Francuzów, we Francji i mówią w nim po francusku.Moja ocena 10 / 10

Strona Nietykalnych na Filmweb

Tomas

Dodaj komentarz