NA CO CZEKAMY W 2018 ROKU?

Postanowiliśmy przeprowadzić w Naszej Redakcji (i u lepszych połówek Naszej Redakcji) małą ankietę dotyczącą premier w 2018 roku. I choć żaden z filmów nie otrzymał maksymalnej liczby 6 głosów, to udało nam się wyłonić samodzielnego zwycięzcę rankingu. ☺ Poniżej lekko nietypowy looking forward, o premierach nie w najbliższy weekend, a w całym rozpoczynającym się roku.


5 GŁOSÓW – DEADPOOL 2

Planowana polska data premiery – 1 czerwca

Fanfary i oklaski dla zwycięzcy naszego plebiscytu na najbardziej oczekiwany przez redakcję nevercloseeyes.pl film w 2018 roku!!! Bądźmy szczerzy, zwycięzca mógł być tylko jeden. Po olbrzymim sukcesie pierwszego filmu, oczekiwania wobec sequela są przeogromne. Czy Ryan Reynolds i spółka będą w stanie je udźwignąć? Wypuszczane do tej pory trailery i materiały promocyjne zwalają z nóg, zdecydowanie wpasowując się w humor pierwszego filmu. I tak jak w 2016 świętowaliśmy z Deadpoolem Walentynki, tak w 2018 spędzimy z nim Dzień Dziecka.


4 GŁOSY – ANT-MAN AND THE WASP

Planowana polska data premiery – 3 sierpnia

Drugi sequel w naszym zestawieniu. Premiera już w wakacje, a o filmie właściwie nic jeszcze nie wiemy. No, może NIC to lekka przesada – znamy tytuł i wiemy, kto wcieli się w tytułowych bohaterów, których wcześniej zobaczymy w Avengers: Wojna bez Granic. A o filmie nic nie wiemy, bo Disney jest firmą świadomą i chcącą zarabiać miliardy – na razie prowadzi kampanię reklamową wspomnianym AvengersomCzarnej Panterze – myślę, że pierwsze materiały o Ant-Man and the Wasp pojawią się w sieci po premierze filmu o Królu Wakandy.


4 GŁOSY – AQUAMAN

Planowana polska data premiery – 21 grudnia

Jedyna wielka produkcja superbohaterska w tym roku, której swoim logiem nie sygnuje MARVEL. Nie ma co się okłamywać – ten film jest nadzieją DC i Warner Bros na dalsze istnienie i sukcesy filmów z DC Extended Universe. Po pierwsze – historie typu origins, skupione na pojedynczych bohaterach, są najwyżej cenione w dotychczasowym dorobku DCEU (Człowiek ze Stali i Wonder Woman), i wszyscy liczą, że Aquaman do nich dołączy. Po drugie – studio wiąże olbrzymie nadzieje z osobą reżysera, Jamesa Wana. Po rodzinnej tragedii Zacka Snydera to właśnie Australijczyk ma ponoć największe szanse na objęcie po nim schedy i prowadzenie całego uniwersum – ale tylko w wypadku sukcesu Aquamana. Niestety nie ma jeszcze żadnego trailera do jedynego w tym roku widowiska DC, więc musimy zadowolić się na razie zapowiedzią do Ligi Sprawiedliwości skupioną na Aquamanie.


4 GŁOSY – AVENGERS: WOJNA BEZ GRANIC

Planowana polska data premiery – 26 kwietnia

Film, którego pierwszy trailer miał pewnie większą oglądalność niż niejeden pełny metraż. „Początek końca” 3 fazy Marvel Cinematic Universe, która zakończy się w maju 2019 roku 4 filmem o grupie Avengers. Prawdopodobnie będzie jednym z najbardziej dochodowych filmów w historii światowej kinematografii. Na pewno będzie widowiskiem, które zapadnie w pamięć wszystkich widzów.


4 GŁOSY – CZARNA PANTERA

Planowana polska data premiery – 14 luty

Kolejna produkcja Marvela i Disneya na naszej liście. Debiut Czarnej Pantery na ekranie widzieliśmy już w Kapitanie Ameryce: Wojnie Bohaterów, i trzeba przyznać, że był więcej niż obiecujący. Do Chadwicka Bosemana dołączy, jako główny zły charakter, Micheal B. Jordan, czyli jedno z najgorętszych obecnie nazwisk w Hollywood. Oprócz tego w swoich rolach z wcześniejszych filmów MCU powrócą Andy Serkis i Martin Freeman. Prezent na Walentynki od Disneya.


4 GŁOSY – KSZTAŁT WODY

Planowana polska data premiery – 16 luty

Jedyny niesuperbohaterski film w naszym zestawieniu. Więc nie, nie jesteśmy zapatrzeni w Marvela i DC. ;p Ale w fantastykę już tak – nowy film Guillermo del Toro zdecydowanie należy do kategorii fantasy. Na szczęście na polską premierę nie musimy długo czekać, bo już w połowie lutego będziemy mogli oglądać ten film w kinach.


Oprócz powyższych, po 3 głosy w naszej wewnętrznej ankiecie otrzymały Bohemian Rhapsody, Czas Mroku, Czwarta Władza, Disaster Artist, Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald, Solo: A Star Wars Story oraz The Nun. Reszta tegorocznych premier otrzymała 2 lub mniej głosów, a jako, że jest ich naprawdę sporo, nie będziemy ich już wymieniać. ☺

Tomas, Bartosz i Krzysiek, a także Marta, Klaudia i Agata ☺


Użyte w artykule zdjęcia stanowią oficjalne materiały promocyjne filmu Deadpool 2.

Dodaj komentarz